piątek, 4 sierpnia 2017

Jak zrobić teczkę na linijki - instrukcja krok po kroku
Serwus, tu Pati!
Wy też nie macie gdzie chować linijek, ekierek i kątomierzy? Ja miałam z tym wielki problem. Piórniki były za małe, a luzem przyrządy geometryczne się łamały. Ale dziś wymyśliłam na to sposób. Zobaczcie, jak wykonać teczkę na Wasze linijki.

Co będzie potrzebne?
 ♡ Karton. Możecie go pozyskać z kartonowego pudełka.
♡  Ozdobny papier. Jeśli nie macie takiego papieru, możecie go otrzymać drukując pożądany wzór. W internecie znajdziecie milion pięknych motywów.

♡  Nożyczki
♡  Klej
♡  Gumka recepturka
♡ Długopis
♡ Ołówek
♡ Linijka
Sposób wykonania

1. Wytnij z kartonu taki kształt:
I te stopy Oliwki w rogu... 

 Są to takie jakby dwa połączone prostokąty. Na tym drugim jeszcze dołącz skrzydełka, żeby twoje linijki nie wypadły.
2. Zagnijcie te skrzydełka do środka. Pierwszy prostokąt złóżcie tak jakbyście zamykali książkę - w  prawą stronę..

3. Teraz otwórzcie swoją teczkę, bo musicie przymocować gumeczkę. Aby ją przyczepić, zróbcie dwie małe dziurki z tyłu np. pineską

 ...w tych miejscach:

Teraz rozetnij gumkę recepturkę. Jeden jej koniec przewlecz przez pierwszą dziurkę i zawiąż guzek (od środka).Przeciągnij gumeczkę tyłem aż do kolejnej dziurki, gdzie zawiąż kolejny guzek w ten sam sposób.


Teraz złóż teczkę i upewnij się, że możesz zamknąć ją z pomocą gumeczki. Będzie ona działać na zasadzie takiej papierowej teczki, którą możecie znaleźć w wielu supermarketach. Wkleję Wam nawet gifa, żebyście mogli zrozumieć o co chodzi.
Tak będzie działać wasz organizer. Oczywiście będzie mniejszy, twardszy i ładniejszy:)
(tak dla zaspokojenia waszej ciekawości, jest to teczka brata. Kupił ją w Biedronce)
tak teraz wygląda Wasza teczka)

4. Czas na dekoracje! Weźcie swój ozdobny papier i odmierzcie prostokąt wielkości przodu teczki. Później go wytnijcie i przyklejcie na frontową stronę organizera.


5. Teraz coś dodatkowego - jeśli chcecie, możecie przykleić z przodu etykietę. Multum takich nalepek znajdziecie na necie. Wystarczy wydrukować. Ja tak zrobiłam i podpisałam ,,linijki Patrycja". Wykonałam jeszcze teczkę dla Oliwki. Teraz zobaczcie fotki zrobione po tej całej akcji :)


To był pierwszy post z serii szkolnej. Mam nadzieję, że Wam się spodobał i że choć trochę zrozumieliście to, co miałam Wam do przekazania :). Jeśli jeszcze nie pochwyciliście wszystkiego, służę pomocą - tylko napiszcie, co mam wyjaśnić w komentarzu. Sama robiłam to na spontanie, bo nie wiedziałam nawet co chcę uzyskać, ale jestem zadowolona ze swojej pracy. Teraz linijki nie będą mi się plątać.

3 komentarze:

 1. Pięknie wyszło. Pomysł świetny i może się przydać nie tylko na linijki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł.
  Jest prześliczna i na pewno przyda się w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ciagu zeszłego roku szkolnego pękło mi pięć linijek, pff... Na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Pozytywna Pati , Blogger