niedziela, 16 lipca 2017

Film Motywacyjny

Cześć!
video-kamery-ruchomy-obrazek-0024nauka-i-szkola-ruchomy-obrazek-0061Jest śliczna, pogodna niedziela, więc postanowiłam napisać dla Was nowy post. Będzie on traktował o filmie motywacyjnym, czyli moim nowym ,,wynalazku". Jest on idealny dla uczniów, którym brakuje motywacji do nauki w roku szkolnym, bo często zdarza się, że nie chce nam się uczyć. Może lepiej byłoby napisać, że rzadko zdarza się, że uczyć nam się chce. Jeśli tak macie, to nie zwlekajcie, tylko czytajcie!

video-kamery-ruchomy-obrazek-0050

nauka-i-szkola-ruchomy-obrazek-0062nauka-i-szkola-ruchomy-obrazek-0063Co to film motywacyjny? Jest to film, który nagrywamy na Wakacjach, a później oglądamy go w roku szkolnym, gdy potrzebujemy motywacji. Jak nagrać film motywacyjny? Weź kamerę - może być to aparat, telefon, tablet - i zacznij nagrywać. Co mam powiedzieć? A co chciałbyś powiedzieć sobie z przyszłości? Zastanów się i nagraj to! Możesz powiedzieć, że szybko zejdzie do Wakacji, że warto się uczyć itd. Wstydzę się nagrywać... Jeśli nie chcesz, to nie nagrywaj, ale pamiętaj, że nikt nie musi widzieć tego poza tobą. Wystarczy, że ukryjesz video w folderze z hasłem. Poza tym, nie musisz układać sobie tekstu, czy czegoś w tym rodzaju. Po prostu usiądź przed kamerą i powiedz, co chcesz przekazać...samemu sobie. Gdzie mogę to nagrać? Najlepiej na polu. Fajnie jest zobaczyć lato, gdy za oknem pruszy śnieg. To przywołuje miłe, wakacyjne wspomnienia.
video-kamery-ruchomy-obrazek-0012Czy ty nagrałaś taki film? Owszem, nagrywałam go kilka razy, bo mi nie wychodził, ale w końcu się udało. Występuje w nim nawet mój kot Franek. Opowiadam w nim o Wakacjach i o tym, że warto się uczyć i dążyć do celu.


Na koniec powiem, że moim zdaniem warto jest nagrać taki film nie tylko dlatego, że jest to niezły kop do działania w roku szkolnym, ale też warto czasem usiąść przed kamerą i powiedzieć wszystko, co chcielibyśmy powiedzieć samemu sobie☺.

5 komentarzy:

 1. Super pomysl. Sama wymyslilas? 💞

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, tak, wymyśliłam to sama, jak nie mogłam zasnąć. :-)

   Usuń
 2. Właśnie taki nagrałam - nie na polu, bo jest ciemno, lecz mam nadzieję, że poskutkuje :) Od razu go przerzucę na komputer - nie boję się kamery, bardzo fajnie było, jak nagrywałam :) I kolejny Twój rewelacyjny wynalazek <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna zabawa, tylko ja trudno czyta się ten post.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł....ciekawa jestem jak odbiera jego realizację młodzież:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Pozytywna Pati , Blogger