wtorek, 25 lipca 2017

Pomagajmy

Cześć!
Dziś chcę napisać co nieco o pomaganiu. Zainspirował mnie do tego pan Mateusz Pawłowski, absolwent Technikum Administracyjnego przy SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie, który sam prowadzi akcję charytatywną polegającą na rozdawaniu gadżetów szkolnych biedniejszym dzieciom (link do jego akcji - klik ;)).

Co sądzę o pomaganiu innym? Myślę, że to bardzo ważna sprawa. Każde dobro okazane innym wraca do nas. Nie ważne, czy to będzie udział w wielkiej akcji charytatywnej, czy cicha pomoc koledze z klasy, który gorzej radzi sobie z matematyką. Wszystko jest ważne i każda, nawet najmniejsza pomoc bliźniemu to kolejna cegiełka do wysokich schodów do nieba.

milosc-ruchomy-obrazek-0167
W naszych czasach każdy może pomóc. Jak? To bardzo łatwe! Kiedy siedzę i piszę ten post, mój brat ogląda TV i trzy reklamy z rzędu były związane z pomaganiem. SMS - y, biegi charytatywne. W telewizji możemy znaleźć tego multum. A w internecie? Multum dwieście! Jeśli jednak nie chcemy biegać, wysyłać wiadomości komórkowych, ani niczego z tym podobnych rzeczy, rozejrzyjmy się dookoła. Może umyjemy naczynia i tym odciążymy mamę? A może pomożemy starszej pani nieść zakupy, ustąpimy jej miejsca w poczekalni? Na pewno, gdy pójdziemy do szkoły, lub pracy też znajdziemy osoby, które potrzebują naszego wsparcia. Nawet, jeśli nie chcemy nikomu pomóc w ten sposób, to wystarczy szczera modlitwa. To nic nie kosztuje, a potrafi zdziałać prawdziwe cuda.


To był trochę poważniejszy post, ale mam nadzieję, że i tak Wam się spodobał. Obserwujcie mojego bloga i piszcie komentarze. To naprawdę miłe i daje kopa do dodawania kolejnych wpisów.

No to dobranoc, Pa!

2 komentarze:

  1. Pomaganie słabszym powinno być dla każdego czymś normalnym, codziennym. Sama kiedyś pomagałam ludziom, którzy niestety nie byli wdzięczni za pomoc, a wręcz przeciwnie. Teraz pomagam tym najsłabszym - zwierzętom, które w szczególności zasługują na pomoc ❤️🐱🐶 http://www.rinroe.com/2017/07/modne-kolory-na-jesien-2017.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto pomaga, a zacznijmy od pomocy najbliższym . Dobro zawsze wraca.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Pozytywna Pati , Blogger